Sosyal Girişimcilik Okulu ile DÜNYAYI DEĞİŞTİRMEYE var mısınız?

Yaşamaktan zevk almak lazım. Yaşarken boş şeyler ile zaman geçirmeyip faydalı şeyler yapmak lazım. Özellikle de gençken. Bu düşünce ile senelerdir çeşitli aktivitelere katılır, çeşitli eğitim programlarında yer alırım. Organizasyonlarda görev ve sorumluluk almak için çabalarım. Çevremdeki arkadaşlarımın büyük çoğunluğu bu tür sosyal faaliyetlerim vasıtasıyla tanıştığım kişilerdir.

Yaklaşık iki haftadır duyurularıyla karşılaştığım ve katılmak istediğim “Sosyal Girişimcilik Okulu” eğitimlerinin ilk dersine 9 Ekim 2013 tarihinde katıldım. Eğitmen Yavuz Yigit ile yine bir sosyal aktivite esnasında karşılaşmış ve tanışmıştım. Özellikle Aydiya‘yı kurduğu zamandan bu yana yaptığı mükemmel projeler ile binlerce insana faydalı olmak için çabalayan bir çılgındır kendisi. Bu şekilde projeleri olan insanlar beni her zaman heyecanlandırmış ve hayattaki sorunlara karşı umutla bakıp, çözüm üretebileceğimize olan inancımı arttırmıştır.

İki arkadaşımla birlikte İstev | İlim Sanat Tarih Edebiyat Vakfı‘nın düzenlediği bu okulun ilk dersine dün akşam katıldım. Ve beklediğim gibi ilk dersin sonunda o salondan, sonraki derslerde yapacaklarımızı düşününce heyecanla çıktım. Program toplamda 22 hafta sürecek. Eğitimler haftada bir gün sadece 2 saat sürüyor. Boşa geçireceğiniz 2 saati DÜNYAYI DEĞİŞTİRMEK için ayırmaya ne dersiniz?

Müsait olan tüm arkadaşlarımı (Avrupa Yakası’ndalar ise) Salı günleri 18.00-20.00 saatleri arasında Eyüp’teki Bahariye Mevlevihanesi’ne; (Anadolu Yakası’ndalar ise) Çarşamba günleri 18.00-20.00 saatleri arasında Altunizade’deki İstanbul Şehir Üniversitesi‘ne (Güney Kampüsü) bu çılgın programa katılmaya davet ediyorum. Allah nasip ederse ben sonuna kadar bu eğitimlere katılmaya çalışacağım. Şehir Üniversitesi’ndeki eğitimlere beraber gidebiliriz.

“Bu programın sonunda ne olacak ki?” diyen arkadaşlarıma aslında iyilik yapmanın ne kadar kolay olduğunu, Allah-u Teala’nın insana bahşettiği aklın ne kadar kolay bir şekilde kullanılabileceğini, bu aklın kullanılarak ne çılgınlıklar yapılabileceğini görmüş olacaksınız diyebilirim. Ve bu eğitim tamamlandığında sizin de DÜNYAYI DEĞİŞTİREN kişilerden birisi olacağınıza garanti verebilirim. Bu eğitimi tamamladığınızda artık çok daha sosyal bir insan olacaksınız. Yaşamaktan zevk alacak, kendinizi tanımlarken belki de “girişimciyim” diyebileceksiniz. Bu eğitimler sadece iyilik yapmayı öğretmekle kalmayacak, içinizde var olan “İTİBARLI MÜSLÜMAN” potansiyelinin açığa çıkması için kişisel gelişiminize de katkı sunacak.

Eğitimlerde görüşmek ve birlikte dünyayı değiştirebilmek dileklerimle…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.